فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان امسال وارد مدار می شود

صفحه نخست » اخبار و رویدادها » فاز ۱۴ پارس جنوبی زمستان امسال وارد مدار می شود

رحمانی گفت: فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز، سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد.
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، قاسم رحمانی مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران،اظهار کرد: فاز ۱۴ پارس جنوبی با ظرفیت ۱ میلیون فوت مکعب گاز در روز، سه ماه آخر امسال وارد مدار خواهد شد.

گفت: این فاز شامل چهار سکو و دو خط انتقال است که همه­ مراحل آن از طراحی و مهندسی، حفاری چاه ها و ساخت و نصب سکو های آن به دست متخصصان ایرانی و در شرکت های داخلی انجام شده است.

وی بابیان اینکه فاز ۱۴ یکی از فازهای بزرگ پارس جنوبی است افزود: این فاز در ۶ ماه اول با ظرفیت ۵۰۰هزار فوت مکعب در روز فعالیت خواهد کرد و سپس ظرفیت آن به یک میلیون فوت مکعب افزایش خواهدیافت.

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران بابیان اینکه خروج آمریکا از برجام تاثیر منفی بر توسعه میادین گازی کشور نخواهد داشت گفت: ما در این صنعت به خودکفایی رسیده ایم و در حال حاضر نیازخاصی به کالاهای خارجی نداریم و­ پروژه های درحال اجرا بدون هیچ مشکلی مراحل اجرایی خود را سپری می کند و بازگشت تحریم ها وقفه ای در اجرای پروژه هایی که به شرکت های ایرانی واگذارشده نخواهد داشت.

رحمانی افزود: درحال حاضر در اجرا و ساخت تجهیزات سرچاهی و در مهندسی و طراحی سکوها و خطوط انتقال به خودکفایی کامل رسیده ایم و حتی طراحی و ساخت خطوط انتقال کف دریا را هم خودمان انجام می دهیم و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز این خطوط نیز در داخل کشور آغاز شده است و در این زمینه متکی به خارج نیسیتم.